دسته‌بندی نشده

گزارش بازار بدهی در ۱۳۹۶/۰۹/۰۵

#اسناد_خزانه_اسلامی

?طبق معاملات امروز اسناد خزانه اسلامی، سخاب۳ با ۱۹٫۲۹% بیشترین و اخزا۶۱۱ با ۱۵٫۳۸% کمترین نرخ بازده تا سررسید را داشتند.

?بیشترین افزایش قیمت نسبت به دیروز در بین اسناد خزانه اسلامی مربوط به سخاب۷ با قیمت ۸۶۶،۲۱۴ ریال بود و تنها اوراقی که از میان اسناد خزانه نسبت به دیروز با کاهش قیمت همراه بود، اخزا۶۱۱ با قیمت ۸۲۹،۱۳۶ ریال بوده است.

@satma

Satma.partdp.com

 

#اسناد_خزانه_اسلامی

?بین اسناد خزانه اسلامی موجود، طبق معاملات امروز، طولانی مدت ترین اسناد خزانه، یعنی سخاب۷، پایین ترین بازده؛ و کوتاه مدت ترین اسناد خزانه، یعنی سخاب۳، بالاترین بازده را داشته است.

?نکته ای که باید از سوی سرمایه گذاران به آن توجه شود این است که اوراق سخاب۳ به دلیل زمان تا سررسید بسیار کوتاهش است که به این بازده رسیده است. چرا که کسانی که این اوراق را دارند، ترجیح می‌دهند تا ۱۵روز دیگر هم صبر کنند و اصل مبلغ اوراق را دریافت نمایند.

?دو نوع بازده در گزارش بالا بیان شده است: #بازده_تا_سررسید  و #بازده_ساده :

تفاوت این دو نرخ در نحوه ی معادل سالیانه سازی بازده تحقق یافته است. اگر برنامه شما سرمایه گذاری در اسناد خزانه است و پس از سررسید یک نماد، نماد بعدی را میخرید، پس بازده تا سررسید مناسب شماست. اگر افق سرمایه گذاری شما معادل زمان تا سررسید اوراق مورد نظر است، آنگاه بازده ساده بهتر بازده شما را توضیح می دهد.

@satma

Satma.partdp.com

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *