دسته‌بندی نشده

گزارش بازار بدهی در ۱۳۹۶/۰۹/۰۴

⭕️پذیرش اسناد خزانه اسلامی در نمادهای #اخزا۶۰۱، #اخزا۶۰۲ و #اخزا۶۰۳ در بازار  فرابورس.

 

روز چهارشنبه، اول آذر، سه نماد اسناد خزانه هر یک به تعداد ۱۹میلیون عدد، در فرابورس ایران مورد پذیرش قرار گرفتند.

?تاریخ سررسید این نمادها به ترتیب برابر  با ۱۳۹۷/۵/۸، ۱۳۹۷/۶/۱۲ و ۱۳۹۷/۷/۱۰ است.

?ناشر این اوراق وزارت امور اقتصاد و دارایی؛ و عامل پرداخت آنها شرکت سپرده گذاری مرکزی است. همچنین موضوع انتشار این اوراق نیز تسویه بدهی‌های تبصره۵ بند «ه» قانون بودجه سال ۹۶ اعلام شده است.

?در این بند از قانون بودجه، به تعداد زیادی از ارگان‌ها و نهادهای عمومی اجازه داده شده است تا با رعایت سقف مشخصی برای اجرای طرح‌های خود اقدام به انتشار اوراق در بازار سرمایه کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت فرابورس مراجعه کنید.

@satma

satma.partdp.com

https://t.me/satma

 

#اسناد_خزانه_اسلامی

?بین اسناد خزانه اسلامی موجود در بازار، طبق معاملات امروز، بازده اسناد کوتاه مدت تر بیشتر و بازده اسناد بلندمدت تر کمتر تعیین شده است. به طوری که سخاب۳ با ۱۸روز مانده تا سررسید و بازده ۱۹٫۷ درصدی بیشترین بازده؛ و سخاب۷ با ۴۷۹روز مانده تا سررسید و بازده ۱۵ درصدی کمترین بازده را داشته اند.

?رابطه عکس بین بازده و زمان تا سررسید همچنان در بازار اسناد خزانه اسلامی برقرار است که دلیل آن نیز انتظار ادامه کاهش تورم است. با این وجود بازده اسناد خزانه نسبت به هفته های پیش اندکی بالاتر رفته است.

?با پذیرش سه نماد دیگر از اسناد خزانه اسلامی در فرابورس، که تاریخ سررسید آن ها در فاصله زمانی میان سررسید سخاب۶ و سخاب۷، فاصله بین این دو نیز با اوراق جدید پر می شود بنابراین ساختار زمانی نرخ بهره برای اقتصاد ایران دقیقتر قابل محاسبه خواهد بود.

@satma

Satma.partdp.com

  • مقایسه اسناد خزانه

 

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *