گزارش روزانه بازار اوراق بدهی

گزارش جامع اطلاعات بازار بدهی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

اوراق با بیشترین بازده:

روزهای گذشته معمولاً در بازار بدهی، اوراق مشخصی در لیست اوراق با بیشترین بازه قرار می گرفتند. امروز هم تعدادی از آنها در این لیست حضور دارند اما صدر جدول متفاوت شده است؛ اوراق مشارکت شهرداری کرج (کرج۹۷).

کرج۹۷ با بازده معادل بانکی ۲۱% بیشترین بازده را از میان اوراق معامله شده در دیروز قرار گرفته است. مابقی لیست ۶ شرکت دارای بیشترین بازده را می توانید در تصویر پایین مشاهده کنید:

اوراق دارای بیشترین بازده در 1396/11/07
اوراق دارای بیشترین بازده در ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

بار ها در این مجال از علت اینکه بازده اوراق مشارکت شهرداری ها معمولا بیشترین بازار است گفته ایم، اما تکرار آن برای خوانندگانی که اکنون به ما پیوسته اند بد نیست. اوراق مشارکت شهرداری ها برخلاف سایر کشورها در ایران ریسک نکول بسیار بالایی دارند. شهرداری ها معمولاً کوپن های میاندوره ای را یا پرداخت نمیکنند یا بسیار دیر پرداخت می کنند، همچنین به علت آنکه ضامن اکثر آنها بانک شهر است که چندان معتبر نیست، ریسک نکول در پرداخت اصل را هم دارند. هر اوراقی که ریسک بیشتر داشته باشد، بازده بیشتری هم دارد. این بازده هم از قیمت گذاری بازار به دست آمده است.

بازار اسناد خزانه اسلامی:

در بازار اسناد خزانه اسلامی در معاملات امروز با افزایش جزئی بازده رو به رو بودیم. باید روزهای آتی را هم دید تا متوجه شویم که این روند رشد ادامه دار است یا صرفاً امروز این اتفاق افتاده است. جزئیات بازار اسناد خزانه اسلامی در تصویر پایین مشخص است:

اسناد خزانه اسلامی در 1396/11/07اسناد خزانه اسلامی در 1396/11/07
اسناد خزانه اسلامی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

روز کاری گذشته، چهارشنبه، شاهد عرضه مرحله دیگری از اسناد خزانه با نماد اخزا۶۰۶ بودیم. این اسناد به همراه اخزا۶۰۴ دو سند خزانه موجود در بازار هستند که در سال ۱۳۹۸ سررسید می شوند. امروز هم بازده این اسناد در جایگاه خوبی بین سایر اسناد خزانه قرار گرفت.

صورت وضعیت معاملات بازار بدهی:

امروز در معاملات بازار بدهی بیش از ۳۹ میلیارد تومان انواع اوراق داد و ستد شد. این عدد در مقایسه با سایر روزها در حد متوسط است. وضعیت معاملاتی کامل بازار بدهی را در جدول زیر ببینید:

گزارش معاملات بازار بدهی در 1396/11/07
گزارش معاملات بازار بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

ترین های امروز بازار بدهی:

اطلاعات معاملاتی بازار بدهی در 1396/11/07
اطلاعات معاملاتی بازار بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *