گزارش روزانه بازار اوراق بدهی

گزارش جامع اطلاعات بازار بدهی در روز ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

اوراق با بیشترین بازده:

اوراق بدهی با بیشترین بازده در بازار امروز تغییر چندانی با دیروز نداشت. کرج۹۷ و قم۹۷۳ همچنان بالاترین بازده را دارند. ادامه ی این لیست به شرح زیر است:

اوراق دارای بیشترین بازده در 1396/11/08
اوراق دارای بیشترین بازده در ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

از میان این اوراق، آخرین معامله دو ورقه اول مربوط به امروز نبوده بنابراین این بازده ها قابل اتکا نیست.

بازار اسناد خزانه اسلامی:

اسناد خزانه اسلامی در بازار دیروز با افزایش جزئی بازده مواجه بودند. این روند اما امروز ادامه نیافت و بازده آنها دوباره به سطح قبلی بازگشت. از میان ۹ سند خزانه موجود در بازار، سخاب۶ بیشترین بازده معادل بانکی را داشته است. این بازده با بازده ۱۵% بانکی قابل مقایسه است.

اسناد خزانه اسلامی در 1396/11/08
اسناد خزانه اسلامی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

همه اسناد خزانه اسلامی معمولاً هر روز معامله می شوند و نقدشوندگی خوبی دارند اما اسناد اخزا۶۱۱ از این قاعده مستثناست و چندان نقدشونده نیست.

صورت وضعیت معاملات بازار بدهی:

مقایسه آمار معاملات اوراق در بازار بدهی امروز و دیروز نشان می دهد که تعداد معاملات کاهش داشته اما بر حجم معاملات اندکی افزوده شده است. یعنی اندازه هر معامله، بزرگتر شده است. به این نحو پول بیشتری صرف خرید اوراق شده است و این خبر خوبی است.

وضعیت معاملات بازار بدهی در 1396/11/08
وضعیت معاملات بازار بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

در معاملات امروز، مشابه روزهای گذشته، یک سند خزانه (اخزا۶۰۲) بیشترین حجم معامله را داشته است. اما تا پیش از امروز، این عنوان به سخاب۵ تعلق داشت که کمترین زمان تا سررسید را داشت. اما اکنون که دیگر چند روزی تا بسته شدن نماد آن باقی نمانده است، این جایگاه را به اخزا۶۰۲ واگذار نموده است. اخزا۶۰۲ بین اسناد خزانه زمان تا سررسید متوسط دارد.

اطلاعات معاملات اوراق بدهی در 1396/11/08
اطلاعات معاملات اوراق بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

همانطور که می بینید بیشترین افزایش قیمت متعلق به مشهد۹۷۲ بوده است که قبلاً یکی از پای ثابت های اوراق دارای بیشترین بازده بود. اما امروز آن را در این لیست نمی بینیم. دلیل این اتفاق همین افزیش قیمت آن است. چون قیمت اوراق هر چه بیشتر شود بازده آن کاهش می یابد و بالعکس.

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *