گزارش روزانه بازار اوراق بدهی

گزارش جامع اطلاعات بازار بدهی در روز ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

اوراق دارای بیشترین بازده

هر روز ما در ساتمامگ به بررسی اوراق بدهی دارای بیشترین بازده می پردازیم. امروز، شنبه، اوراق مشارکت شهرداری تبریز، تبریز۹۷ بالاترین بازده بازار را ایجاد کرده است. اوراق مشارکت شهرداری های شیراز (مشیر۶۱۲) و کرج (کرج۹۷) هم در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

اوراق بدهی با بیشترین بازده در 1396/11/21
اوراق بدهی با بیشترین بازده در ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

این اوراق در بازار چهارشنبه نیز جزو این لیست بودند اما جای آنها با هم کمی تغییر کرده است. برای بررسی لیست اوراق دارای بیشترین بازده می توانید برچسب بیشترین بازده را ببینید.

بازار اسناد خزانه اسلامی

پس از آنکه بازده اسناد خزانه تا اندازه مقبولی پایین آمده بود، به نحوی که بازده هیچیک از آنها به ۱۶درصد نمیرسید، دولت با عرضه چند مرحله اسناد خزانه جدید طرف تقاضا را ارضا کرد و باعث افزایش قیمت اسناد و بالارفتن دوباره نرخ آنها شد.

اسناد خزانه اسلامی در 1396/11/21
اسناد خزانه اسلامی در ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

اکنون ۱۱ مرحله اسناد خزانه اسلامی در فرابورس وجود دارد که هشت عدد از آنها که بیشترین بازده را داشته اند را در جدول بالا مشاهده میکنیم.

صورت وضعیت معاملات

با مقایسه آمار معاملات امروز با روز گذشته کاملاً واضح است که معاملات امروز کاهش پیدا کرده است. معاملات بازار در امروز، ۶۶درصد نسبت به چهارشنبه کاهش داشته است. تعطیل بودن یکشنبه در کاهش معاملات امروز تاثیرگذار بوده است.

صورت وضعیت معاملات بازار بدهی در 1396/11/21
صورت وضعیت معاملات بازار بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

از میان اوراق بدهی در بازار امروز اجاد۴۲ بیشترین افزایش قیمت را داشته است. از آنجا که زمان زیادی تا سررسید آن باقی است، از بازده آن به شدت کاسته شده است.

صورت وضعیت معاملات اوراق بدهی در 1396/11/21
صورت وضعیت معاملات اوراق بدهی در ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

و در آخر، بیشترین حجم و ارزش معاملات هم بار دیگر متعلق به اسناد خزانه اسلامی شد و هر ۵نماد دارای بیشترین معامله به تسخیر اسناد خزانه اسلامی در آمد. اخز۶۱۴ بیشترین حجم و ارزش معامله را داشته است در حالیکه این نماد بلندمدت ترین سند خزانه اسلامی حال حاظر بازار سرمایه است.

نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب و تمام مطالب ساتمامگ با ما در میان بگذارید.

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *