اخبار پذیرش اوراق جدید

عرضه اوراق دولتی با سود ۲۰درصد در چند روز آینده

۳۲۰۰ میلیارد تومان اوراق دولتی از اوراق موضوع بند۵ قانون بودجه ۹۶ باقی مانده بود که قرار بود در بهمن ماه با نرخ سود ۱۷ درصد عرضه شود. به دلیل افزایش نرخ ها عرضه این اوراق به تعویق افتاد واین بار با سود ۲۰درصد عرضه خواهد شد.

عرضه اوراق دولتی با نرخ سود 20 درصد
عرضه اوراق دولتی با نرخ سود ۲۰ درصد

عرضه اوراق دولتی با نرخ ۲۰ درصد

۲۸ام بهمن ماه بود که بانک مرکزی اعلام کرد بانکها می توانند ظرف دو هفته اقدام به انتشار گواهی سپرده ریالی با نرخ ۲۰ درصد کنند. این مسئله تمام نرخ های اقتصاد را بالا برد از جمله بازده اوراق بدهی موجود در بازار.

طبق قانون بودجه سال ۹۶، دولت موظف به انتشار مبلغ معینی از اسناد خزانه اسلامی و مبلغ معینی از اوراق اسلامی (مشارکت، مرابحه و…) شد. اکنون که به پایان سال ۹۶ نزدیک می شویم، دولت مبلغ مجاز برای اسناد خزانه اسلامی را منتشر کرده است اما ۳۲۰۰میلیارد تومان از اوراق اسلامی باقی مانده است.

معاون توسعه بازار شرکت فرابورس اعلام کرد که قرار است باقیمانده این اوراق ظرف چند روز آینده منتشر شوند. سود این اوراق با توجه به افزایش سود در بازارها، قرار است حداکثر به نرخ ۲۰درصد برسد و مواعد پرداخت آن هم احتمالاً ۶ماه یکبار خواهد بود.

این اوراق با اسناد خزانه اسلامی متفاوت است و به شکل با کوپن عرضه خواهد شد. هنوز اطلاعات بیشتری در خصوص این اوراق، منتشر نشده است.

4.5/5 (2)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *